KONTAKTUJTE NÁS HORE

CMS concept

CNC OBRÁBACIE CENTRÁ

cms concept

POPIS

Vysokorýchlostné 5-osé obrábacie centrum.

Numericky riadené obrábacie centrum navrhnuté podľa filozofie CMS: stroj je výsledkom skúseností z leteckého a automobilového priemyslu. Konštrukcia stroja a prijaté technické riešenia spolu s vybranými komponentami zaisťujú najvyššiu úroveň konečného spracovania komponentov, vysokú rýchlosť obrábania, spoľahlivosť, tuhosť konštrukcie, prevádzkovú flexibilitu a vynikajúcu produktivitu.

concept je k dispozícii aj:

  • s APC odnímateľnými stolmi umožňujúcimi nakládku a vykládku mimo pracovnú oblasť
  • s TR otočným stolom, ktorý zjednodušuje nakladanie a vykladanie mimo stroja a umožňuje kyvadlový cyklus s využitím celej pracovnej oblasti
  • s dvojitým mostom s dvojitými ovládacími jednotkami
  • s 5-osým hybridným riešením: frézovanie + systém rezania vodným lúčom so zachytávacím systémom
  • s UHF plne automatickým univerzálnym systémom na upnutie zložitých tvarových dielov navrhnutým a vyrobeným spoločnosťou CMS

VÝHODY

cms concept

NEOBMEDZENÉ VÝKONY

concept eliminuje problém s veľkosťou obrobku aj v mimoriadne zložitých odvetviach, ako je lodný a automobilový priemysel alebo veterné elektrárne. Predovšetkým vďaka leteckému konceptu, ktorý je použitý na konštrukcii stroja, CMS neurobila žiadne kompromisy na výkone s volumetrickou presnosťou o 23% nižšou ako je priemer segmentu.

cms concept

LEPŠIE A RÝCHLEJŠIE

Vysoký prevádzkový výkon, geometrická presnosť a spoľahlivosť aj pri najzložitejších operáciách obrábania vedú k jedinému výsledku: rýchlejšia výroba lepších obrobkov. concept bol navrhnutý tak, aby sa prispôsobil vašej výrobnej realite a stal sa ešte efektívnejším a konkurencieschopnejším.

cms concept

STROJ VYROBENÝ NA MIERU

Jediná alebo dvojitá operačná jednotka, jediná alebo dvojitá pracovná oblasť, 5-osá frézovacia jednotka od 12 kW do 32 kW, 5-osé jednotky s technológiou vodného lúča, viac ako 100 rozmerov, odnímateľné alebo otočné stoly - nepopierateľne najefektívnejšia konfigurácia stroja pre každú výrobu bez kompromisov.

cms concept

UHF: UNIVERZÁLNY SYSTÉM CMS PRE AUTOMATICKÉ UPNUTIE OBROBKU (PATENTOVANÝ)

Spravidla sa problém upnutia zložitých obrobkov rieši pomocou vybavenia špeciálneho pre každý jednotlivý obrobok. Preto je riešenie drahé z hľadiska realizácie aj logistiky (skladovania a manipulácie), ale predovšetkým nie je efektívne pre výrobu s jednou dávkou alebo s veľmi malými dávkami, ktoré sa často vyskytujú v leteckom priemysle. Spoločnosť CMS vyvinula univerzálny automatický upínací systém, ktorý je schopný prekonfigurovať sa za niekoľko sekúnd tak, aby sa prispôsobil (niekedy) mimoriadne zložitým tvarom každého nového obrobku. Nulové prestoje - revolúcia v efektívnosti a riadení výroby.

TECHNICKÉ ÚDAJE

ROZSAH A RÝCHLOSŤ
OS ROZSAH RÝCHLOSŤ
X [m] 2,5-4-5-6-7,5-8-10-13-15,5-18-20,5 85 m/min
Y [mm] 2600-4000-5000-6200 5000-6200 85 m/min
Z [mm] 1300-2000-2500 3000 45 m/min
A [ ° ] +/-120° (PX5, HX5), +/-110° (KX5) 9000°/min
C [ ° ] +/-270° (PX5), +/-245° (HX5) +/-300° (KX5) 9000°/min

MULTIMÉDIA

ITALCOMMA SLOVAKIA ODPORÚČA