KONTAKTUJTE NÁS HORE

CMS maxima

CNC OBRÁBACIE CENTRÁ

maxima

POPIS

Obrábacie centrum s 5 interpolovanými osami

Brembana Maxima je numericky riadené obrábacie centrum s 5 interpolovanými osami s automatickou výmenou nástrojov pre opracovanie tabuľového plochého skla akejkoľvek hrúbky a ohýbaného skla. Vykonáva akýkoľvek typ obrusovania, zrážania a leštenia hrán, frézovania, rezania pílovým kotúčom, vŕtania, kontúrovania, gravírovania, písania, fazetovania pod rôznymi uhlami a ďalšie špeciálne typy opracovania. Je najpevnejším pracovným centrum na trhu, vďaka čomu je vhodné pre akýkoľvek typ opracovania pri rôznych pracovných podmienkach.

  • Široký rozsah rotácie osí C (štvrtá os - natáčanie) a B (naklápanie – piata os) pre realizovanie fazetovania s 0-90° variabilným uhlom a dynamickú zmenu hĺbky fazety. Konfigurácia s diamantovým kotúčom je taktiež vhodná pre priame a šikmé rezy.
  • Voliteľný rozsah osi Z od 460 mm do 900 mm pre možnosť vykonávania aj najnáročnejších typov opracovania nepriestrelných, vojenských, leteckých a ďalších špeciálnych typov skiel.
  • Vďaka širokým možnostiam voľby rôznych konfigurácií stroja je možné aj opracovanie skiel masívnych rozmerov.

VÝHODY

brembana maxima

IDEÁLNE PRE OHÝBANÉ SKLÁ

Z-os až do 2000 mm pre opracovanie ohýbaných skiel. Tieto benefity sú obzvlášť užitočné pre opracovanie skiel pre letecký priemysel, pri ktorých sa často vyskytujú veľké oblúky pri sklách s veľkými rozmermi, pričom je vyžadovaná vysoká presnosť a veľké rozsahy opracovania.

brembana maxima

DVE PRACOVNÉ POLIA

stroj môže byť konfigurovaný pre prácu v pendulárnom móde pri absolútnej bezpečnosti obsluhy. V takomto prípade sú prestoje pre nakladanie a vykladanie dielcov nulové. Ak sa odoberie stena oddeľujúca dve pracovné polia, je možné rozšíriť pracovnú oblasť pre opracovanie skla s rozmermi viac ako 10 metrov.

brembana maxima

AUTOMATICKÁ KOREKCIA PROJEKTU

pre zaručenie dokonalého opracovania ohýbaného skla, stroj sám osonduje vložený dielec a upraví nepresnosti oproti vloženému nákresu.

brembana maxima

ZÁSOBNÍK NÁSTROJOV BEZ OBMEDZENIA POČTU POZÍCIÍ

široká modularita zásobníkov nástrojov umožňuje prispôsobiť pracovný stôl pre akúkoľvek potrebu. Zásobníky môžu byť inštalované vzadu, na stranách, aj na nosnom tráme vretena pre možnosť výmeny nástroja pod 10 sekúnd.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozsah osi X   3800 mm / 149 in
Rozsah osi Y   2400÷7200 mm / 94÷283 in (configuration available Y>7200 mm)
Rozsah osi Z   460÷900 mm / 18÷35 in
Maximálne pracovné rozmery v XY   menia sa v závislosti od konfigurácie stroja
Rotačné osi B ± 100°
C ± 270° (540°)
Počet pozícii v zásobníku nástrojov   13÷180 + 1 držiak čepele ⌀ 500 mm
Elektrovreteno
Výkon   13,5 KW / 18 HP (S1)
21 KW / 28 HP (S6)
30 KW / 40 HP (S1)
36 KW / 48 HP (S6)
Otáčky   0÷15000 ot/min 0÷12000 ot/min
Elektrická skriňa
Pre monoblok   Integrovaná v konštrukcii stroja
Pre Otvorenú konštrukciu   Upevnená na ramene vpravo

DOKUMENTÁCIA

speed-maxima_en.pdf

ITALCOMMA SLOVAKIA ODPORÚČA